Zapraszamy klientów z Opola,
województwa opolskiego
oraz z całej Polski!

Prowadzimy działalność od ponad 15 lat.

Uznanie klientów zapewnia naszej firmie bardzo dobra jakość i terminowość usług. Profesjonalny sprzęt, bardzo duża wiedza techniczno-budowlana i wysoko wykwalifikowani pracownicy gwarantują solidność świadczonych usług.Zapraszamy klientów z Opola, województwa opolskiego oraz z całej Polski!

Tradycyjne tynki
Powiększenie

Tynk to warstwa z zaprawy lub gipsu pokrywająca powierzchnie ścian, sufitów, kolumn, filarów itp. wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Zadaniem jej jest zabezpieczenie powierzchni przed działaniem czynników atmosferycznych (w przypadku tynków zewnętrznych), ochrona przed działaniem czynników wewnątrz pomieszczeń, ogniem oraz nadanie estetycznego wyglądu elementom budynku.

Tynk stosuje się również jako warstwę podkładową pod elementy wymagające gładkiego podłoża (płyty styropianowe, płytki ceramiczne) - powszechnie stosuje się wówczas tynk cementowy, cementowo-wapienny lub gipsowy.

Gładzie tynkowe
Powiększenie

Gładź tynkowa to zewnętrzna warstwa tynku trójwarstwowego wykonana z zaprawy z kruszywem w postaci drobnoziarnistego piasku przesiewanego, wyrównująca szorstką powierzchnię narzutu tynkowego.

Spoiwo w zaprawie wykorzystywane do wykonywania gładzi mogą stanowić cement, wapno bądź cement i wapno jednocześnie – w zależności od przeznaczenia tynku itd.

Gładzie stosuje się w dwóch warstwach. Pierwsza wyrównuje podłoże do oczekiwanego stanu. Druga, często nakładana po wyschnięciu i przeszlifowaniu poprzedniej, jedynie uzupełnia ewentualne niedokładności.